12 قابلیتی که دوربین مداربسته Outdoor باید داشته باشد

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 راهنمای خرید دوربین مداربسته اوتدور

هنگام خرید و نصب دوربین مداربسته در فضاهای بیرونی و باز برای حفاظت از خانه و محل کار، بررسی قابلیت‌ها و امکانات دوربین مدار بسته (به دوربین های مداربسته ای که در فضای بیرون و باز نصب می‌شوند بیرونی یا اوتدور outdoor گفته می‌شود)، بسیار مهم است. به این بابت که دوربین مداربسته اوتدور (بیرونی) اولین خط دفاعی در برابر مزاحمان، دزدان و خرابکاران است. با وجود برندها و مارک های مختلف و انواع زیاد دوربین های مداربسته، انتخاب و خرید دوربین مداربسته مناسب که تمام نیازها را برطرف کند، کار سختی است.

برای راهنمای و کمک به شما عزیزان در انتخاب و خرید دوربین مداربسته مناسب برای کسب و کار و خانه خود، در این مقاله چند قابلیت که باید دوربینی که برای نصب در فضای بیرون انتخاب می‌کنید، معرفی می‌کنیم و سپس چند دوربین مداربسته بیرونی (اوتدور) جهت انتخاب و خرید پیشنهاد می‌کنیم.

 

راهنمای خرید دوربین مدار بسته

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

راهنمای خرید دوربین مدار بسته

 دوربین مداربسته به انگلیسی CCTV یا Closed Circuit Television نام‌گذاری شده است. همانطور که از ترجمه کلمه به کلمه کلمه CCTV پیداست، انگلیسی زبانان به این نوع سیستم نظارت تصویر "تلویزیون مداربسته" می‌گویند، ولی ما فارسی زبانان این نوع سیستم های امنیتی را با نام "دوربین مداربسته" می‌شناسیم. از آنجایی که سیستم های امنیتی دوربین مداربسته روز به روز به محبوبیت‌شان افزوده شده و از لحاظ قیمت مقرون به صرفه شده‌اند، مردم به استفاده از دوربین های مدار بسته برای افزایش سطح امنیت خانه، محل کار، مغازه، فروشگاه ها، ادارات، سازمان های دولتی، بانک ها، مدارس، پارکینگ ها، ویلا ها، پارک ها و... رو آورده‌اند. در این مقاله راهنمایی جهت خرید دوربین مداربسته ارائه می‌کنیم.

7 اشتباه متداول در مورد دوربین های مدار بسته تحت شبکه (IP)

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 

 417 IP1

 

دوربین های مدار بسته تحت شبکه (IP) بدلیل قابلیت هایی نظیر وضوح تصویر، کیفیت بالا و انتشار گسترده تصاویر، مزایای بیشتری نسبت به دوربین های آنالوگ در بازار سیستم های نظارتی دارند.

علی رغم اینکه بیشتر کاربران تفاوت بین دوربین های مدار بسته IP و آنالوگ را می دانند اما باز هم تقاضا برای دوربین های مدار بسته HD در بازار سیستم های امنیتی بیشتر است. به همین دلیل، کاربران هنگام انتخاب محصول دچار سردرگمی می شوند.

بر این اساس، ما در این مقاله 7 اشتباه رایج کاربران در مورد دوربین های مدار بسته تحت شبکه را بیان می کنیم. 

راهنمای خرید دوربین مدار بسته اسپیددام (Speed Dome)

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

418 Speed Dome 

 

دوربین های مدار بسته دام متحرک که در بازار با نام هایی مثل Speed Dome یا Fast Dome شناخته می شوند، دوربین های مدار بستهای هستند که دارای دو موتور درونی می باشند که به دوربین مدار بسته قابلیت حرکت در دو محور عمودی و افقی یعنی بالا-پایین و چپ-راست می دهند. دوربین های مدار بسته دام متحرک (اسپید دام) بطور گسترده در سیستم های نظارت تصویری زمانی که پوشش کل فضا با یک دوربین مداربسته امکان پذیر نمی باشد و از طرفی از لحاظ امنیتی زوایای خاصی مورد توجه نمی باشد، به کار می روند.

چه دوربین مداربسته ای برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 راهنمای خرید دوربین مداربسته برای محل کار

 

چه مدل دوربین باید انتخاب کنم؟ چه قابلیت هایی دوربین مداربسته مورد نیاز من باید داشته باشد؟ چه امکاناتی باید داشته باشد؟ دام، بولت، اسپید دام یعنی چه و کدام مطابق با نیاز من هستند؟

اگر قصد خرید دوربین مداربسته برای خانه یا کسب و کار خود را دارید، و به تازگی شروع به جستجو کرده اید و اطلاعات زیادی در ارتباط با دوربین مداربسته و تجهیزات نظارت  تصویر ندارید، جای درستی آمده‌اید. برای انتخاب یک دوربین مناسب باید اطلاعات ابتدایی از قابلیت‌ها و امکانات دوربین های مدار بسته بدست آورید تا بتوانید بهترین انتخاب را از میان برندها و مدل‌های مختلف با امکانات متفاوت را داشته باشید. 

در این مقاله به معرفی و بررسی تفاوت‌های دوربین های مداربسته دام، بولت، معرفی قابلیت IP، دوربین های مخفی و نوع لنز وریفوکال می‌پردازیم. در زیر، شما انواع مختلفی از دوربین مداربسته، همراه با برخی ویژگی ها و مزایای آنها را خواهید یافت.

راهنمای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

 

نکته اول: یک سیستم مبتنی بر کامپیوتر مزیت‌هایی نسبت به خرید یک دستگاه DVR دارد.

عصر دیجیتال آغاز شد و تکنولوژی آن در حال رشد است. در میان این سیر تکاملی گاه محصولاتی ارائه می‌شود که خیلی کارا نیستند. یکی از آنها DVRهای جعبه سیاه است.

در پاسخ به نیاز رو به گسترش نظارت و حفاظت بعضی فروشندگان با راه‌کارهای black box به جای سیستم‌های بر پایه PC کامپیوتر وارد بازار شده‌اند.

 

عدم کارایی‌هایی در این میان وجود دارد که شما باید از آن آگاه باشید اما اول از همه شما باید با مفهوم جعبه سیاه آشنا شوید. یک DVR جعبه سیاه مشتمل بر یک جعبه است که کارخانه سخت‌افزار اصلی آن را در آن جاسازی کرده است. بورد اصلی درون این جعبه یا توسط کارخانه شناخته شده یا به صورت سفارشی برای کارخانه تولید شده است. و حتی هارد دیسک درون آن یک مارک و مدل خاص است. بعضی تولیدکنندگان روی طراحی خود جعبه تلاش زیادی می‌کنند آنها سعی می‌کنند که این جعبه شبیه VCRهای قدیمی به نظر برسد به این امید که ازسیستم ساده‌تر استفاده شود. با اینکه این کار منطقی است واقعیت آن است که دنیا ویندوز را به عنوان یک سیستم عامل انتخاب کرده است و هر کس که امروزه تکنولوژی را می‌خرد می‌داند چگونه از ویندوز استفاده می‌کند. لذا دیگر نیازی به ساده کردن آن برای کاربر نیست.

دو نقصان در DVRها وجود دارد. اول آنکه مصالح درون جعبه سیاه چیزی است که متعلق به خود کارخانه تولید‌کننده جعبه سیاه است. اگر چیزی در این میان بشکند یا نیاز به ارتقا داشته باشد شما هیچ انتخابی برای خرید و جایگزینی آن به جز فروشنده خود جعبه سیاه ندارید. در مقابل، یک سیستم مبتنی بر کامپیوتر دارای یک مادر بورد کامپیوتر، حافظه و کارت VGA و هارد دیسک است که در هر جای دنیا موجود است. خرابی یک هارد دیسک ساده را در نظر بگیرید که بالاخره یک بار اتفاق میافتد. در راه کار مبتنی بر جعبه سیاه شما باید سفارش یک هارد دیسک به تولید‌کننده یا فروشنده بدهید که غالباً قیمت بالایی نیز دارد. حتی ممکن است مجبور شوید خود جعبه سیاه را برای تعمیر به کارخانه بفرستید و چند روز یا چند هفته بدون سیستم باقی بمانید.

در مقابل اگر هارد دیسک در یک سیستم مبتنی بر کامپیوتر خراب شود تعویض آن به سادگی و توسط هر خرده فروش کامپیوتری امکان‌پذیر است و غالباً به کمتر از یک ربع زمان نیاز دارد.

علاوه بر این، با یک DVR جعبه سیاه شما امکان پیروی از دستاوردهای جدید در صنعت کامپیوتر را ندارید. برای مثال، هارد دیسک‌ها به مرور زمان بزرگ‌تر و ارزان‌تر می‌شوند. اگر شما یک راه کار مبتنی بر کامپیوتر خریداری کنید مطمئناً قادرید هارد دیسک آن را سال بعد با یک نوع بزرگ‌تر و ارزان‌تر عوض کنید و در نتیجه زمان ضبط را افزایش دهید.

در صورتی که چنین چیزی برای جعبه سیاه در صورتی که کارخانه سازنده تصمیم به ارتقا نداشته باشد ممکن نیست.

 

نکته دوم: خرید از چند مارک دوربین مداربسته مختلف

با اتکا به اینترنت وسوسه زیادی برای خرید از تمام دنیا و در کنار هم قرار دادن اجزا مختلف ممکن است داشته باشید. دوربین‌ها از یک فروشنده و سیستم کنترل تصویر دیجیتال از یک نوع دیگر و غیره.

به خاطر داشته باشید که شما در حال خرید یک سیستم و یک سرمایه‌گذاری هستید. اگر امکان دارد تمام تجهیزات را (به استثنا کابل و اتصالات) از یک فروشنده تهیه کنید. به این ترتیب:

 • مطمئن خواهید بود که تمام تجهیزاتی که خریده‌اید با هم به طور صحیح کار می‌کند به عبارت دیگر سازگار هستند.
 • می‌دانید که شما در صورت بروز مشکل می‌توانید از فروشنده کمک بخواهید و با این عبارت روبه‌رو نمی‌شوید که "این مشکل از ما نیست با جایی که دوربین‌ها را از آن خریده‌اید تماس بگیرید."
 • از آنجا که تجهیزات برای کار با یکدیگر طراحی شده‌اند سیستم شما حداکثر بازدهی را خواهد داشت.

 

نکته سوم: خرید یک دستگاه به جای یک سیستم

هنوز خیلی از مردم این اشتباه را می‌کنند که DVR را به عنوان یک سیستم کامل می‌بینند که می‌تواند جایگزین یک سیستم سنتی شود که این معمولاً درست نیست.

در حالی که ضبط تصاویر دیجیتالی موجب سهولت در ضبط و جستجوی وقایع می‌شود، سیستم‌های تصویری دیجیتال به‌ویژه نوع جعبه سیاه جانشین ضعیفی برای ماتریس، سیستم کنترل و مدیریت آلارم، کنترل دوربین های مدار بسته PTZ می‌باشد.

شما باید DVR را به عنوان یک جایگزین ساده برای VCR در نظر بگیرید. برای اینکه در واقع این چیزی است که آنها جایگزین آن می‌شوند. نیروهای امنیتی شما قصد تماشای DVR را ندارند، آنها نیاز به مشاهده مانیتورها با تصاویر زنده دارند. آنها برای کنترل PTZ نیاز به تصاویر زنده دارند. تنها کاربرد آنها ضبط تصاویر دیجیتال برای مشاهده به عنوان مدرک است. اگر شما به دنبال جایگزین کردن سیستم نظارت تصویری فعلی خود با DVR هستید از نتیجه خیلی راضی نخواهید بود.

یک راه‌کار کامل تصاویر دیجیتالی باید:

 • - تصاویر زنده برای مانیتورها و اپراتورها ارائه نماید
 • - قابلیت کنترل دوربین های مدار بسته PTZ را داشته باشد
 • - قابلیت مدیریت آلارم قوی داشته باشد
 • - به سادگی استفاده شود
 • - برای برآورده کردن نیازهای آینده قابل گسترش باشد

 

 

منبع: ماهنامه سیباشهر

ده گام برای انتخاب سیستم اتوماسیون مناسب خانه شما

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

 بهترین سیستم کنترل خانه کدام است؟

 

در این مقاله به 10 گام برای انتخاب سیستم اتوماسیون مناسب خانه شما، آنچه شما به آن نیاز دارید و نه آنچه که به شما القا می‌کنند، می‌پردازیم. سیستم‌های کنترل زیادی وجود دارند که از تبلت و گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. ما به طور مداوم سوال‌هایی از خوانندگان‌مان دریافت می‌کنیم یا پرسش مستقیم یا از طریق ایمیل، که درخواست توصیه برای سیستم مناسب برای  تئاتر خانگی، سیستم‌های کنترل و ... می‌کنند.

یک سوالی که تقریبا هر هفته از من پرسیده می‌شود این است: چه سیستم کنترل/ اتوماسیونی را باید بخرم؟

این آخرین پرسشی است که از سوی یکی از خوانندگان به نام دان دریافت کردم که به همراه پاسخ خودم ملاحظه می‌فرمایید:

دان:"فکر می‌کنید بهترین سیستم کنترل خانگی برای کنترل گرما، روشنایی، امنیت و نظارت ویدئویی اتاق‌ها کدام است؟"

من:"سلام دان، من پرسشی مثل این را همواره دریافت می‌کنم و جواب من تقریبا همیشه این است: همه آنها!"

حالا دلیلش:

دوربین مداربسته IP یا AHD (قسمت اول)

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 320 IP AHD

 

دوربین های IP و AHD را چگونه انتخاب کنیم؟

بسیاری از مردم دوربین های مدار بسته IP را انتخاب میکنند، زیرا انعطاف پذیرتر و مقیاس پذیرتر از دوربین های مداربسته AHD هستند. بنابراین انتخاب دوربین های مداربسته تحت شبکه از AHD مهم تر است. دوربین های IP اجازه نمی دهند که شما به آسانی هر مقیاسی که برای نصب به آن نیاز دارید را افزایش دهید. وقتی شما نیاز دارید دوربین های مدار بسته بیشتری اضافه کنید، چون زمان بیشتری می برد، به آسانی می توانید دوربین هایی با شبکه بی سیم یا باسیم بدون هیچ تغییر یا بروزرسانی انتخاب کنید.

دوربین IP چیست؟

دوربین IP به دوربین های مداربسته شبکه اطلاق می شود. دوربین های مدار بسته IP هم دوربین و هم کامپیوتر را شامل می شوند، و معمولا با سیستم لینوکس تعبیه می شوند. مانند دوربین های آنالوگ سنتی که یک لنز،سنسور تصویر، پردازنده هسته و حافظه داشتند. پردازنده هسته نه تنها مسئول پردازش و فشرده سازی تصویر، بلکه کار شبکه را نیز انجام می دهد.

در مقایسه با دوربین‌های USB، دوربین های شبکه بعنوان یک کامپیوتر مستقل کار می کنند که می توانند تصاویر را با فرمت MJPEG و بروزترین فناوری فشرده سازی H.265 ضبط و سپس فشرده سازند. یک شبکه بهینه می تواند با LAN یا WAN و از طریق پروتکل شبکه های مختلف از جمله HTTPS، RTSP، FTP و غیره گسترده شود. در مقابل،دوربین های مدار بسته USB فقط تصاویر را ضبط و به کامپیوتر منتقل می کنند و نیازی به فشرده سازی و انتقال ویدئو به شبکه ندارند.

بسیاری از دوربین های مداربسته IP ویژگی های اضافی، شامل ارتباط صوتی، ذخیره سازی، تشخیص حرکت (motion detection) و آنالیز هوشمند را ارائه می دهند و حتی برخی از مدل های آنها آلارم I/O (که به دوربین اجازه اتصال به سنسورهای امنیتی را می دهد)، یا تجمیع سیستم های امنیتی متفاوت را ذر بر می گیرند.

چرا دوربین های IP را انتخاب کنیم؟

بسیاری از تولیدکنندگان سیستم های امنیتی، بخاطر آینده بهتری که دوربین های مدار بسته IP دارند، تولید دوربین های مدار بسته آنالوگ را متوقف کرده اند. تولیدکننده پیشرو جهان در دوربین های مدار بسته، مقاله ای را با عنوان " 10 دلیل برای خرید دوربین شبکه و یا چه چیزی را فروشنده دوربین آنالوگ به شما نخواهد گفت" منتشر کرده است که ما در این مقاله اطلاعات آن را با شما به اشتراک می گذاریم.

کاهش هزینه ها: دوربین های IP خیلی گران تر از دوربین های مداربسته AHD نیستند. مردم می توانند یک دوربین مداربسته IP با کیفیت 720P را با همان قیمت دوربین آنالوگ 720P بخرند. اما وقتی هزینه ها را مقایسه می کنیم، دوربین های مدار بسته شبکه، عملکرد و انعطاف پذیری بالاتری دارند. مردم می توانند دوربین های مداربسته IP را با زیرساخت های IP موجود راه اندازی کنند در حالی که دوربین های مداربسته آنالوگ برای نصب، نیاز به کابل کواکسیال دارند. علاوه بر این، دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توانند به شبکه های وایرلس متصل شوند یا از قدرت بیشتر اترنت برای کاهش هزینه های نصب و راه اندازی استفاده کنند.

سیستم دیجیتال: برخلاف دوربین‌های مداربسته آنالوگ که داده های خام منتقل می کنند، دوربین‌های مدار بسته IP سیگنال‌های ویدئویی دیجیتال که هر دستگاه شبکه دریافت می کند را منتقل می کنند. کاربران می توانند از مرورگرهای وب، گوشی های هوشمند و تبلت بطور مستقیم و بدون نیاز به سیستم مخصوص یا DVR استفاده کنند. بدون عملیات فشرده سازی، ویدئوها می توانند بدون رمزگذاری مجدد دستگاه ها، عمل ضبط را انجام دهند.

امنیت و حریم خصوصی: با استفاده از دوربین های مداربسته آنالوگ، سیگنال های ویدئویی بر روی کابل کواکسیال و بدون هیچگونه رمزگذاری منتقل می شوند که به این ترتیب هر کسی می تواند از این ویدئوها استفاده کند، در حالی که با دوربین های مدار بسته IP، شما می توانید روی هر شبکه رمزگذاری کنید تا مطمئن شوید کسی نمی تواند آن را دستکاری کند.

کابل کشی کمتر: دوربین های IP می توانند از WiFi یا شبکه اترنت برای انتقال صدا،تصویر و... بطور همزمان استفاده کنند، اگر دوربین های IP از PoE پشتیبانی کنند، ذخیره انرژی از طریق کابل اترنت منتقل می شود. از طرف دیگر، با دوربین های مداربسته آنالوگ، کابل های کواکسیال فقط می توانند داده ها را منتقل کنند. اگر دوربین های مدار بسته IP از WiFi پشتیبانی کنند، کاربران به راحتی می توانند دوربین های وایرلس را بدون کابل اترنت راه اندازی کنند. ظاهرا نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته IP، آسان تر از دوربین های مداربسته آنالوگ سنتی است.

بهره وری کارآمد: بسیاری از دوربین های مدار بسته IP می توانند موشن دیتکشن یا تشخیص حرکت، تشخیص صدا و آلارم هشدار را پشتیبانی کنند. بعضی از دوربین‌های IP آنالیز هوشمندی را پشتیبانی می کنند که شما را از فعالیت های مشکوک آگاه  می کند. دوربین های مدار بسته IP هوشمند امروزی با الگوریتم های هوشمندانه ای ساخته شده که اطلاعات عملی مثل تعداد کل افرادی که در یک فروشگاه تردد می کنند را ارائه می دهد. با مقایسه خرید و فروش ها، فروشندگان می توانند میزان گفتگوها و بهترین زمان تبلیغ روی این کالاها را ارزیابی کنند.

 

 

 

دوربین مداربسته IP یا AHD (قسمت دوم)

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

321 POE WIRELESS 

 

دوربین های مداربسته POE را ترجیح می دهید یا بیسیم؟

این بستگی به نیاز شما دارد. هردو سیستم معایب و مزایایی دارند. دوربین های مدار بسته وایرلس می توانند با WIFI به شبکه متصل شوند اما نمی توان آن ها را یک سیستم کاملا بی سیم در نظر گرفت. دوربین های مداربسته بیسیم به کابل قوی نیاز دارند بنابراین مهم است که محل نصب بازرسی تا مطمئن شوید می توانید از آداپتور برای خروجی برق استفاده کنید یا نه؟ بطور معمول، پوشش سیگنال های WIFI حدود 20 الی 30متر است و دوربین های وای فای باید در این محدوده نصب شوند.

در مقابل دوربین های مدار بسته POE می توانند توسط یک دستگاه NVR یا روتر و تا حدود 70 الی 80 متر وصل شوند، که این فاصله برای پروژه های نظارت تصویری کوچک یا متوسط جوابگو می باشد. با توجه به قابلیت اطمینان، ظاهرا سیستم های POE قابل اطمینان تر از WIFI است. پهنای باند نیز باید در این سیستم ها در نظر گرفته شود که یک دوربین مداربسته بیسیم مطابق با استاندارد a/b/g802.11 می تواند تا Mbps40 را پشتبانی کند.(برخی از روترها می توانند Mbps300 را با استفاده از طراحی آنتن MIMO پشتیبانی کنند.) در حالی که یک دوربین POE Mbps100 یا یک پورت اترنت گیگابیت را پشتیبانی می کند.

دوربین های دام یا بولت؟

مکانی که شما می خواهید دوربین مدار بسته نصب کنید، نوع دوربین مدار بسته شما را انتخاب خواهد کرد. دوربین های مدار بسته دام مناسب برای محیط های داخلی و معمولا روی سقف نصب می شوند. اگر سقف بلند باشد دوربین های دام پلاستیکی مقرون به صرفه تر است و به آسانی در دسترس نیستند. دوربین های مدار بسته دام ضد ضربه (Vandal Proof) هر دو ویژگی ضد ضربه و ضد آب (Water Proof) را باهم دارند که این قابلیت برای بیشتر سیستم های نظارت تصویری مناسب است. دوربین های مداربسته مینی دام بقدری کوچکند که در کف دست جا می شوند و بهترین استفاده را از آنها می توان برد. دوربین های مدار بسته بولت بعنوان یک مانع دید عمل می کنند که برای نصب داخلی می توان دوربین را داخل باکس استاندارد قرار داد.

 

آیا دوربین ها داخل یا در فضای باز نصب می شوند؟

دوربین های مدار بسته Outdoor برای نصب در هر دو محیط داخل و خارج مناسب است. تفاوت اساسی دوربین های مداربسته Outdoor و Indoor فاکتورهای خارجی هر دوربین مدار بسته است که مقاومت آن ها را نشان می دهد. بطور کلی دوربین های Outdoor در دمای حدود 10 الی 50 درجه سانتیگراد کار می کنند. اگر محیط نصب خیلی سرد باشد ممکن است یک دوربین Outdoor با طراحی مقاوم و مناسب محیط گرم انتخاب شود، که این یعنی دوربین مدار بسته قابلیت کار کردن با هر دمای کار را دارد. دوربین های مدار بسته Outdoor IP68 بهترین عملکرد ضدآب را دارند، به این معنا که این دوربین های مدار بسته زیرآب هم بدرستی کار می کنند.

چه وضوح تصویری نیاز دارید؟

این تصور که هرچه رزولوشن بالاتر تصویر بهتر است، اشتباه است. جولیان روتلند، طراح و مدیر استراتژی کانن اروپا، مقاله ای با عنوان 10 نکته برای انتخاب درست سیستم های نظارتی نوشته است که در آن پیشنهاد کرده، همیشه هر دوربین مدار بسته با رزولوشن بالا برای هر موقعیتی مناسب نیست و مردم باید مطابق با اندازه فضای خود رزولوشن مناسب را انتخاب کنند. مثلا برای یک فضای کوچک تر مانند یک دفتر یا اتاق پذیرش دوربین مداربسته ای با رزولوشن کمتر مناسب است.

آیا نظارت صوتی نیاز است؟

در اینجا یک بحث وجود دارد که آیا نظارت صوتی قانونی است؟ بیشتر دوربین های مدار بسته IP یک میکروفن داخلی و بلندگو با پشتیبانی دو طرفه مخابره صوتی برای انجام نظارت های صوتی و ضبط دارند. اما بسیاری از این دوربین ها چون از نوع Outdoor هستند نمی توانند میکروفن و بلندگوی داخلی داشته باشند. بسیاری از دوربین های Outdoor که I/O صوتی دارند، نظارت صوتی را پشتیبانی می کنند. این دوربین ها مستقیما به یک میکروفن خارجی و بلندگو وصل می شوند و داده ها را بر روی شبکه منتقل می کنند.

برای چه مدت می خواهید فیلم ضبط شده تان را نگه دارید؟

مدت زمان فیلم ضبط شده روی یک سیستم نظارت تصویری، عامل مهمی در برنامه ریزی سیستم شما دارد. بسیاری از دوربین های Indoor یک microSDHC داخلی دارند که اگر دوربین با رزولوشن 720P ضبط کند، 64GB را روی برد خود ذخیره می کند. امروزه کاربران می توانند دو نوع ضبط کردن را انتخاب کنند: یک ضبط بوسیله PC یا سرور و دیگری استندالون (NVR). ضبط از طریق PC ، کامپیوتری است که با نرم افزار مدیریت فیلم (VMS) کار می کند، و معمولا چندین کانال ویدئویی را اداره می کند که برخی از آنها می توانند تا 128 کانال دوربین را مدیریت کنند. دستگاه های NVR اختصاصا برای ضبط و مدیریت طراحی شده اند. از آنجایی که سیستم لینوکس در درون آنها کار گذاشته شده، این دستگاه ها به مراتب قابل اعتماد تر از ضبط بوسیله PC است. هنگام انتخاب NVR، دستگاهی را که هارد بیشتری پشتیبانی می کند انتخاب کنید، چرا که با گذشت زمان تعداد دوربین ها و فضای بیشتری برای ضبط مورد نیاز است.

 

 321 IP

چگونگی اتصال به یک دوربین IP؟

روش های زیادی برای اتصال به یک دوربین مدار بسته تحت شبکه وجود دارد. تصویر فوق نشان می دهد که چگونه یک دوربین مدار بسته IP با کابل اترنت به دستگاه NVR متصل می شود. به همین دلیل است که هم NVR و هم دوربین هایی که از تکنولوژی اترنت پشتیبانی می کنند، می توانند انرژی بیشتری از NVR دریافت کنند. تکنولوژی POE می تواند تا حد زیادی، هزینه های نصب و راه اندازی را کاهش دهد.

پیشنهاد دیگر اینکه یک دوربین مدار بسته IP میتواند بوسیله یک کابل اترنت به روتر وصل شود. و همچنین یک دوربین وایرلس می تواند با یک روتر به WIFI وصل شود، تا زمانی که کامپیوتر شما به همان روتر متصل باشد. در آخر شما می توانید دوربین ها را مستقیما به پورت RJ45 کامپیوترتان وصل کنید، طوری که کامپیوتر شما به دوربین ها دسترسی داشته باشد. اما این مستلزم این است که هم کامپیوتر و هم دوربین ها در شبکه درستی تنظیم شده باشند.

 

 

 

 

تماس با ما

 • icon
  دفتر مرکزی: تهران، خیابان ولی‌عصر، حدفاصل پل امیربهادر و میدان منیریه، کوچه ژیان‌پناه، پلاک6، واحد1
 • icon
  شعبه گرگان: گرگان، بلوار نهارخوران، مجتمع تجاری میلادنور، طبقه پنجم، واحد9
 • icon
  شماره تماس: 55494789-021
  شماره تماس: 55494870-021

عضویت در خبرنامه فرافن مارکت

جهت اطلاع از اخبار و تخفیف های ویژه
در خبرنامه سایت ثبت نام کنید.

logo-samandehi

فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت، آموزش، فروش، خرید و لیست قیمت دوربین مداربسته

فرافن مارکت بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور در زمینه نظارت تصویر و امنیت، تیمی متشکل از گروهی از کارشناسان و مهندسین کامپیوتر، IT، برق و الکترونیک و مدیریت، که انگیزه آن ابتدا بر مبنای عشق و علاقه استوار بود، فعالیت خود را در سال 85 شروع کرد و عمده فعالیت آن تا به امروز اجرای پروژه و تامین قطعات در زمینه‌ی دوربین مدار بسته، اعلام حریق، دزدگیر (اعلام سرقت)، تلفن سانترال و ویپ، در اتوماتیک، شبکه کامپیوتر، ups و سیستم های هوشمند اماکن بوده و موفق به اجرای پروژه‌های بزرگی در زمینه دوربین های مدار بسته و دیگر سیستم‌های امنیتی شده است و توانسته با تعداد کثیری از ادارات دولتی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، کارخانجات صنعتی، هتل‌ها و مراکز تفریحی، فروشگاه‌ها، مغازه ها و منازل همکاری نماید. شرکت فرافن با تفکیک واحدهای مشاوره و فروش، پشتیبانی فنی، اجرای پروژه، انبار، تدارکات و مالی موفق شد گام کوچکی در سرعت و سهولت امور مشتریان بردارد. توجه ویژه به کیفیت، همراه با قیمت مناسب، صداقت و رعایت کلیه موارد استاندارد در اجرای پروژه اصولی بوده که ما خود را همواره ملزم به رعایت آن دانسته‌ایم. فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت همچنین در زمینه‌های تهیه، گردآوری، ترجمه و نشر مقالات آموزش دوربین مداربسته، نرم افزار دوربین مدار بسته جهت ارتقاء سطح علمی همکاران و مشتریان در زمینه دوربین های مدار بسته نیز تلاش‌های بسیاری کرده است. از دیگر محصولات فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت می‌توان به دوربین مداربسته IP، دوربین مداربسته HD، دوربین مداربسته HDTVI، دوربین مداربسته HDCVI، دوربین مداربسته AHD، دوربین مدار بسته بیسیم، دوربین مخفی، دستگاه DVR و NVR، لوازم جانبی دوربین مداربسته شامل لنز دوربین مداربسته، کاور دوربین مداربسته، پایه دوربین مداربسته، سیم و کابل دوربین مداربسته، آداپتور دوربین مدار بسته، فیش دوربین مداربسته، میکروفن، هارد دیسک، UPS، رک و جک BFT اشاره کرد. فرافن مارکت تنها به تهیه و توزیع محصولات بهترین برندهای دوربین مداربسته روز دنیا در زمینه تولید و پخش دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات امنیتی و نظارت تصویر، مانند هایک ویژن (Hikvision)، ورتینا (Vertina)، داهوا (Dahua)، شیائومی (xiaomi)، بی اف تی (BFT)، تایفون (Typhoone)، اسپایت (Spyte) و ریکو (Ricoh) می‌نماید. فروشگاه فرافن مارکت همواره با بهره‌گیری از سیستم ارسال سریع، آماده ارسال کالا به تمامی نقاط ایران از جمله تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، گرگان، ساری، بندرعباس، سمنان، شاهرود، یزد، اهواز، همدان، لرستان و... می‌باشد.