دوربین مداربسته بیسیم (وای فای، وایرلس، wifi یا wireless)

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین های مداربسته بیسیم که با نام‌های وای فای (wifi)  یا وایرلس (wireless) نیز شناخته شده هستند، سیگنال‌های ویدئویی و صوتی را به گیرنده‌های بی سیم (wireless) ارسال می‌کنند. خیلی از دوربین های مداربسته بیسیم حداقل یک سیم یا کابل برای تغذیه (برق) احتیاج دارند. لازم به ذکر است کلمه بی سیم (وایرلس) به نحوه ارسال سیگنال‌های ویدئویی و صوتی این دوربین های مدار بسته اشاره دارد. با این وجود بعضی دوربین های مدار بسته وایرلس توسط باتری تغذیه می‌شوند، که این باعث می‌شود دوربین مداربسته بیسیم به معنای واقعی کلمه و از همه جهات بی سیم شود.

به دلیل هزینه کم نصب دوربین مداربسته وایرلس (از آنجایی که احتیاج به سیم و سیم‌کشی ندارد)، انعطاف زیاد برای نصب در یک شبکه موجود در یک محیط و امکان نصب در محیط‌هایی که امکان سیم‌کشی و نصب دوربین مداربسته نیست، هر روز به محبوبیت‌شان افزوده می‌شود. گذشته از استفاده آسان و دسترسی راحت، دوربین های مداربسته بی سیم از اینترنت بی سیم بهره برده و تصویری روان به کاربر ارائه می‌دهند.

 

انواع دوربین مداربسته بر اساس تکنولوژی ساخت

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 

دوربین های مداربسته یا آنالوگ هستند، یا دیجیتال. این به این معناست که دوربین مداربسته سیگنال ها را بر بستر آنالوگ یا دیجیتال به دستگاه ضبط (استندالون یا DVR) ارسال می‌کنند. در این مقاله به بررسی و مقایسه سه تکنولوژی آنالوگ، دیجیتال و شبکه در دوربین های مداربسته می‌پردازیم. 

 

هک و دسترسی به دوربین های مداربسته تحت شبکه و دستگاه NVR داهوا از طریق Telnet

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

اکثر دوربین های مدار بسته IP می‌توانند از پروتکل Telnet پشتیبانی کنند. پروتکل Telnet کارشناس فنی را قادر می‌سازد به‌راحتی تنظیمات دوربین مدار بسته را پیکربندی و اصلاح کند، در عین حال موجب آسیب‌پذیری دوربین مداربسته شما به لحاظ امنیتی نیز می‌گردد. از‌این‌رو، برخی مارک‌های دوربین های مدار بسته IP از Telnet پشتیبانی نمی‌کنند، به‌طور‌مثال پس از رسوایی حادثه هک محصولات هایک‌ویژن، این محصولات با آخرین سیستم عامل نصب شده دیگر از Telnet پشتیبانی نمی‌کنند.

8 راهکار ساده برای حفظ و نگهداری سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته در زمستان

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 447 Winter Banner

 

در فصل سرما بارش برف و باران، یخبندان، بارش تگرگ و سرمای زیاد هوا می‌تواند عملکرد سیستم‌های امنیتی و دوربین های مداربسته را تحت تاثیر قرار دهد. این تاثیرات منفی می‌تواند روی کیفیت تصویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته تاثیر بسزایی بگذارد. از جمله این اثرات مخرب می‌توان به ترک خوردگی لنز دوربین مداربسته، بخار زدگی محفظه داخلی لنز، نفوذ آب به داخل کاور دوربین مداربسته و... اشاره کرد. مدنظر قرار دادن بعضی تمهیدات در فصل زمستان برای حفظ کیفیت تصویر و وضعیت فیزیکی تجهیزات مداربسته لازم و ضروری است. 

در این مقاله، شما می توانید با چند روش ساده، حفظ و نگهداری و پشتیبانی سیستم های امنیتی در طول زمستان را یاد بگیرید.

راهنمای انتخاب و خرید دوربین مدار بسته وایرلس برای فضای بیرون و داخل

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 

طرفداران، فروشندگان و مهندسان پشتیبانی در دوربین های مداربسته، مرتباً از مالکان خانه و صاحبان کسب و کار این سوال را می پرسند که چه سیستم نظارت تصویری می خرند.

متاسفانه، بسیاری از مشتریان به دنبال سیستم های وایرلس هستند، چرا که اشتباها گمان می کنند که نصب آنها آسان تر است. در حالی که ممکن است بنظر برسد سیستم های وایرلس بهتر هستند؛ اما در اکثر مواقع، ایجاد شبکه وایرلس برای دوربین های مداربسته، چالش برانگیزتر است.

در این مقاله، ما برخی از این چالش های مشتریان را بیان خواهیم کرد.

روش درخواست DDNS رایگان برای سیستم‌های دوربین مدار‌ بسته

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

از زمانی که P2P، برای کنترل از راه دور دوربین های مدار‌بسته و DVRها بسیار رایج شد، اغلب کاربران، دیگر از DDNS یا IP Address استفاده نکردند. همچنین قابلیت P2P برای کنترل از راه دور، کارایی آسان حتی برای کاربران تازه کار دارد. اما برخی از کاربران مانند: نصابان دوربین های مدار‌بسته هنوز هم DDNS را به P2P ترجیح می دهند، زیرا فکر می کنند که DDNS پایدارتر است.

اگر از ddns برای کنترل از راه دور دوربین های مدار‌بسته DVR استفاده می کنید، در ابتدا باید یک دامنه داشته باشید. برخی از DVRها و دوربین های مدار بسته تحت شبکه، قابلیت DDNS رایگان دارند، بنابراین شما می توانید از آن استفاده کنید. اما اگر دستگاه شما روی خود DDNS نداشت، نیاز است تا یک DDNS درخواست دهید و امیدوار باشید که رایگان باشد. انواع زیادی دامنه وجود دارد، برای مثال ما بعنوان مرجع به شما دامنه athttp://www.No-IP.com/ را ارائه خواهیم داد.

8 عامل موثر در انتخاب دوربین مدار بسته IP

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

434 IP

 

حفظ امنیت همواره یکی از مهمترین مسائل عمده در زندگی سازمانی و شخصی افراد به شمار می‌آید. تنها تفاوتی که امروزه در حفظ امنیت نسبت به گذشته مشاهده می‌شود نوع برقراری آن است. یکی از روش‌های امنیتی که امروزه بسیار رواج یافته استفاده از سیستم‌های امنیتی و نظارت تصویری است که از انواع سیستم‌های نظارت تصویری می‌توان به استفاده از دوربین‌های مدار بسته IP اشاره نمود. در این مقاله سعی داریم 8 عامل موثر در انتخاب دوربین مدار بسته IP مناسب را مورد بررسی قرار دهیم.

کاربرد فلزیاب ها (قسمت اول)

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

 410 Metal Detector

 

اگر شما معنی کلمه دتکتورهای فلزی را از افراد مختلف بپرسید پاسخ های متفاوتی در خواهید یافت. برای مثال برخی افراد این سیستم ها را برای کاوش سواحل و کشف سکه های دفن شده و اشیا قدیمی مناسب می دانند. برخی دیگر نیز آنها را برای کاربردهای امنیتی، برای مثال در فرودگاه ها، ورزشگاه ها و یا کنسرت ها مناسب می دانند.

در حقیقت تمامی این موارد صحیح است. این سیستم ها در زندگی امروزی ما بسیار کاربرد دارند، و در زمینه های متفاوتی، از امنیت در کار گرفته تا مراکز تفریحی کاربرد دارند. این دتکتورها در مراکزی همچون زندان ها، مدارس، فرودگاه ها، ادارات و مراکز دولتی می توانند عدم ورود اسلحه را تضمین نمایند. البته دتکتورهای تجاری هم وجود دارد که در سراسر دنیا به مشتریان فروخته می شود و بیشترین کاربردشان برای کشف اشیا مدفون است (که البته بیشتر به یک سرگرمی شباهت دارد).

در این مقاله شما با دتکتورهای فلزات و انواع تکنولوژی های استفاده شده در آنها آشنا خواهید شد. بیشتر تمرکز ما بر روی دستگاه های تجاری است اما این اطلاعات برای دتکتورهای ثابت که برای مثال در فرودگاه ها به کار می روند و یا دتکتورهای دستی نیز معتبر است.

POE و انواع آن در دوربین های مدار بسته

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

421 POE

 

فناوری توان الکتریکی بر بستر اترنت (POE)، بطور گسترده در بسیاری از برنامه های کاربردی شبکه قابل استفاده است. استفاده از این تکنولوژی بسیار آسان است، و شما فقط نیاز به انتخاب سوئیچ مطابق با استاندارد IEEE دارید.

POE از استانداردهای IEEE802.3af و IEEE802.3at پشتیبانی می کند. استاندارد IEEE802.3af-2003 توانی به قدرت 15.4w برای هر دستگاه تامین می کند. همچنین استاندارد IEEE802.3at-2009 که بعنوان یک POE یا POE Plus شناخته شده، یک استاندارد جدید با توان 25.5w است.

امروزه شما می توانید منابع مختلفی از استانداردهای POE تهیه کنید. از جمله: PoE injector، PoE mid-span و PoE switches که هر کدام از این منابع مزایا یا معایبی دارند.

 

تماس با ما

 • icon
  دفتر مرکزی: تهران، خیابان ولی‌عصر، حدفاصل پل امیربهادر و میدان منیریه، کوچه ژیان‌پناه، پلاک6، واحد1
 • icon
  شعبه گرگان: گرگان، بلوار نهارخوران، مجتمع تجاری میلادنور، طبقه پنجم، واحد9
 • icon
  شماره تماس: 55494789-021
  شماره تماس: 55494870-021

عضویت در خبرنامه فرافن مارکت

جهت اطلاع از اخبار و تخفیف های ویژه
در خبرنامه سایت ثبت نام کنید.

logo-samandehi

فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت، آموزش، فروش، خرید و لیست قیمت دوربین مداربسته

فرافن مارکت بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور در زمینه نظارت تصویر و امنیت، تیمی متشکل از گروهی از کارشناسان و مهندسین کامپیوتر، IT، برق و الکترونیک و مدیریت، که انگیزه آن ابتدا بر مبنای عشق و علاقه استوار بود، فعالیت خود را در سال 85 شروع کرد و عمده فعالیت آن تا به امروز اجرای پروژه و تامین قطعات در زمینه‌ی دوربین مدار بسته، اعلام حریق، دزدگیر (اعلام سرقت)، تلفن سانترال و ویپ، در اتوماتیک، شبکه کامپیوتر، ups و سیستم های هوشمند اماکن بوده و موفق به اجرای پروژه‌های بزرگی در زمینه دوربین های مدار بسته و دیگر سیستم‌های امنیتی شده است و توانسته با تعداد کثیری از ادارات دولتی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، کارخانجات صنعتی، هتل‌ها و مراکز تفریحی، فروشگاه‌ها، مغازه ها و منازل همکاری نماید. شرکت فرافن با تفکیک واحدهای مشاوره و فروش، پشتیبانی فنی، اجرای پروژه، انبار، تدارکات و مالی موفق شد گام کوچکی در سرعت و سهولت امور مشتریان بردارد. توجه ویژه به کیفیت، همراه با قیمت مناسب، صداقت و رعایت کلیه موارد استاندارد در اجرای پروژه اصولی بوده که ما خود را همواره ملزم به رعایت آن دانسته‌ایم. فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت همچنین در زمینه‌های تهیه، گردآوری، ترجمه و نشر مقالات آموزش دوربین مداربسته، نرم افزار دوربین مدار بسته جهت ارتقاء سطح علمی همکاران و مشتریان در زمینه دوربین های مدار بسته نیز تلاش‌های بسیاری کرده است. از دیگر محصولات فروشگاه اینترنتی فرافن مارکت می‌توان به دوربین مداربسته IP، دوربین مداربسته HD، دوربین مداربسته HDTVI، دوربین مداربسته HDCVI، دوربین مداربسته AHD، دوربین مدار بسته بیسیم، دوربین مخفی، دستگاه DVR و NVR، لوازم جانبی دوربین مداربسته شامل لنز دوربین مداربسته، کاور دوربین مداربسته، پایه دوربین مداربسته، سیم و کابل دوربین مداربسته، آداپتور دوربین مدار بسته، فیش دوربین مداربسته، میکروفن، هارد دیسک، UPS، رک و جک BFT اشاره کرد. فرافن مارکت تنها به تهیه و توزیع محصولات بهترین برندهای دوربین مداربسته روز دنیا در زمینه تولید و پخش دوربین مداربسته و دیگر تجهیزات امنیتی و نظارت تصویر، مانند هایک ویژن (Hikvision)، ورتینا (Vertina)، داهوا (Dahua)، شیائومی (xiaomi)، بی اف تی (BFT)، تایفون (Typhoone)، اسپایت (Spyte) و ریکو (Ricoh) می‌نماید. فروشگاه فرافن مارکت همواره با بهره‌گیری از سیستم ارسال سریع، آماده ارسال کالا به تمامی نقاط ایران از جمله تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، گرگان، ساری، بندرعباس، سمنان، شاهرود، یزد، اهواز، همدان، لرستان و... می‌باشد.